Комунални отпад из Сјенице привремено ће се одвозити у три суседне општине

Након вишедневних проблема са одлагањем смећа, за Општину Сјеница пронађено је привремено решење које би требало да омогући нормализацију комуналних услуга. Постигнут је договор да се комунални отпад са територије Сјенице у наредном периоду одвози на депоније у Пријепољу, Прибоју и Новој Вароши.

Како је саопштено из Општине Сјеница, локална самоуправа ће, у сарадњи са републичким институцијама, интензивирати активности на проналажењу трајног решења за одлагање комуналног отпада. Истакнуто је да је тренутно решење привременог карактера и да је неопходно што пре обезбедити одржив систем управљања отпадом.

Из општине су поручили да ће, уз помоћ суседних локалних самоуправа које су прихватиле отпад, почети чишћење нагомиланог смећа и захвалили свим институцијама које су учествовале у координацији активности.

Према наводима РТС-а, в.д. директора ЈП „Србијашуме“ Крсто Јањушевић потврдио је приликом обиласка локације Говеђак да ће се отпад из Сјенице током наредних месец дана одвозити у Прибој.

Проблем је настао након што су мештани блокирали прилаз депонији Говеђак, наводећи да је реч о несанитарној депонији за коју је раније донета одлука о забрани одлагања отпада. Због настале ситуације у Сјеници је претходних дана проглашена ванредна ситуација, а нагомилано смеће изазвало је забринутост због могућих последица по животну средину и јавно здравље.