Општина Прибој и ове године води више од 300 малишана на бесплатно летовање у Сутоморе

Општина Прибој наставља традицију бесплатног летовања за децу, па ће и овог лета више од 300 малишана провести део распуста у општинском одмаралишту у Сутомору, захваљујући подршци локалне самоуправе.

Право на бесплатно летовање имају најуспешнији ученици прибојских основних и средњих школа, носиоци Вукове дипломе, ђаци генерације, особе са инвалидитетом, деца која су корисници социјалних давања, као и школарци из братског Прилужја са Косова и Метохије.

Реализација програма потврђена је потписивањем уговора између председника Општине Прибој Лазара Рвовића и директора Установе за физичку културу „Спортски центар Прибој“ Александра Мандића, која управља прибојским одмаралиштем у Сутомору.

У оквиру наставка сарадње и подршке српској заједници на Косову и Метохији, договорено је да током августа у Сутомору борави и педесеторо деце школског узраста из Прилужја, највеће српске енклаве на централном Косову и Метохији. Детаљи њиховог боравка усаглашени су на састанку представника Општине Прибој и делегације Привременог органа општине Вучитрн са седиштем у Прилужју.

Смене за бесплатна, али и комерцијална летовања по повољним ценама, организоваће се током јула и августа, док су пријаве за боравак у прибојском одмаралишту отворене до 1. јула.