Ужице домаћин прве Ликовне колоније посвећене Михаилу Миловановићу

Град Ужице ће до 9. септембра бити домаћин прве Ликовне колоније посвећене академском сликару Михаилу Миловановићу. Колонија је отворена у Јокановића кући уз учешће домаћих уметника и неколико уметника из Русије, који ће своја дела поклонити граду. Наредна колонија, како се очекује, биће организована у Рибашевини, где су недавно отпочели радови на изградњи реплике куће познатог сликара.
Бранко Поповић, члан Градског већа, истакао је да колонија има за циљ промоцију и унапређење ликовне уметности у граду, а посебном је чини то што је посвећена једном од наших највећих уметника.
„Сви се надамо да ће наредне године колонија бити организована у Вили Михаила Миловановића у Рибашевини, где су кренули радови на изградњи реплике његове куће. Уз подршку града и уметника, колонија ће постати традиционална, а сва дела која на њој настану чиниће значајан сликарски легат“, рекао је Поповић.
Идејни творац и организатор колоније, сликарка Миљана Драшковић, захвалила се граду Ужицу и установама које су помогле да се дугогодишња идеја реализује.
„Идеја о овој колонији постоји већ пет-шест година, а ове године је започела реализација која ће имати велики значај за ликовну уметност у граду, уз посебан пијетет нашем великом сликару Михаилу Миловановићу. Захвална сам граду, партнерима, Народном музеју, Народној библиотеци, Културном центру и Уметничкој школи – без њих ово не би било могуће“, рекла је Драшковић.
Уметници ће током колоније имати прилику да упознају град и околину, посећујући Народни музеј, Хидроцентралу под градом, Белу Цркву Каранску и друге туристичке локалитете, све до 9. септембра.





