Златибор домаћин Сајма пољопривреде и гастро туризма: Три дана укуса, традиције и добре забаве

На Златибору ће од 26. до 28. јуна бити одржан трећи Сајам пољопривреде и гастро туризма, манифестација која ће окупити произвођаче хране, туристичке посленике, занатлије и бројне посетиоце из Србије и региона.
Сајам организују Општина Чајетина, Златиборски Еко Аграр, Туристичка организација Златибор и Голд гондола, а овогодишњи програм уједно ће означити и званичан почетак летње туристичке сезоне на најпосећенијој српској планини.
Током три фестивалска дана посетиоце очекују изложбе домаћих производа, презентације, стручни панели, концерти и бројни пратећи садржаји намењени свим генерацијама. Посебна пажња биће посвећена промоцији локалне производње, традиционалних рецепата и аутентичних гастрономских специјалитета.
Други дан манифестације биће у знаку Гастро дана, када ће посетиоци имати прилику да уживају у дегустацијама традиционалних јела, представљању локалних произвођача и богатом кулинарском програму који афирмише укусе златиборског краја.
Организатори најављују велики број излагача из области пољопривреде, производње хране, туризма и старих заната, уз садржаје који ће на јединствен начин повезати привреду, гастрономију и туристичку понуду Златибора.
Комплетан програм и сатница догађаја доступни су у званичној агенди Сајма пољопривреде и гастро туризма 2026.





