Почеле пријаве за бесплатну Летњу школу роботике и програмирања: Отворене до 1. јула

Пријаве за четврту Летњу школу роботике и програмирања званично су почеле и трајаће до 1. јула, а заинтересовани могу да се пријаве путем линкова објављених на сајту и друштвеним мрежама Градског културног центра. Школа је и ове године потпуно бесплатна за све полазнике.
Програм ће бити реализован од средине јула до краја августа, а динамика рада зависиће од броја пријављених учесника. Као и претходних година, полазници ће имати прилику да стекну основна знања из роботике и програмирања, али и да усаврше већ стечене вештине, све до рада у програмском језику C++.
Директор Градског културног центра Филип Баралић истиче да је ово један од најуспешнијих програма за децу, који из године у годину привлачи велики број младих.
– Прошле године имали смо више од 80 полазника. На располагању ће им бити најновија генерација М-Бот робота, микро:бит уређаји, Boson и Arduino сетови, 3Д штампачи и дронови, што омогућава деци да кроз практичан рад развијају знања и креативност – нагласио је Баралић.
Он је додао да ће улагања у овај програм бити настављена и у наредном периоду, као и да ће роботика и програмирање имати важно место у будућем Дечијем културном центру, чија се изградња ускоро очекује.
Према његовим речима, Градски културни центар планира да конкурише код Министарства просвете за добијање статуса Центра за таленте, с обзиром на то да су полазници ових радионица већ остварили запажене резултате на републичким такмичењима.





