Премијер са представницима „Чиготе“ о даљем развоју болнице на Златибору

У Специјалној болници „Чигота“ на Златибору одржан је састанак посвећен решавању актуелних питања и даљем унапређењу рада ове здравствене установе, преносе Златиборске вести.

Како наводи овај портал, састанак је организовао председник Владе Србије, проф. др Ђуро Мацут, који је са представницима Специјалне болнице „Чигота“, Општине Чајетина, Града Ужица и Министарства привреде разговарао о наредним корацима у развоју болнице и стварању услова да она у што краћем року ради пуним капацитетом.

Према писању Златиборских вести, циљ разговора био је проналажење решења која ће омогућити да „Чигота“ настави да пружа здравствене услуге по којима је препознатљива широм Србије.

Како се наводи, Општина Чајетина је и након пожара који је 2024. године погодио ову установу пружила значајну подршку финансирајући санацију оштећених делова објекта и омогућавајући несметано функционисање болнице. Локална самоуправа ће, према истом извору, и у наредном периоду наставити да помаже развој „Чиготе“ у сарадњи са Владом Србије и надлежним министарствима.

Заједнички циљ свих учесника састанка је даље јачање капацитета Специјалне болнице „Чигота“, која представља један од најзначајнијих здравствених центара на Златибору и у Србији, као и унапређење услуга које пружа пацијентима, преносе Златиборске вести.