Садњом дрвећа и поделом садница обележен Дан „Србијашума“ у Ужицу

Јавно предузеће „Србијашуме“ обележило је 34 године рада акцијама у више градова, а у Ужицу је тим поводом организована подела 500 садница црног и белог бора грађанима на платоу испред Зелене пијаце. Истог дана у дворишту вртића „Искра“ посађено је украсно дрвеће, чиме је настављена традиција да се посебна пажња посвети едукацији најмлађих о значају очувања природе.
Акцији у вртићу присуствовао је заменик градоначелнице Ужица, Рајко Радосављевић, који је честитао Дан „Србијашума“ и истакао да је овај пример најбољи начин да деца уче о важности заштите животне средине.
- Брига о природи мора постати део свакодневице. Наша је обавеза да улажемо у вртиће, школе, паркове и јавне површине како бисмо деци оставили здраву средину – поручио је Радосављевић.
Иван Станисављевић, директор Шумског газдинства Ужице, нагласио је да овакве акције имају вишеструк значај.
- Симболично смо посадили 15 садница лоптасте тује, а сличне активности спроводимо и у Пожеги и на Златибору. Само ове године наше газдинство је удвостручило план пошумљавања – са 75 хиљада садница прошле године на 150 хиљада нових садница у овој години – рекао је он.
Станисављевић је подсетио и да је ЈП „Србијашуме“ обезбедило огрев по повољнијим условима за поједине категорије становништва, уз поруку да ће предузеће и даље бити посвећено друштвеној одговорности и подизању еколошке свести.





