Ужицу 2,3 милиона динара за пројекат „Парламентарно“ намењен младима

Град Ужице добио је 2,3 милиона динара од Министарства туризма и омладине за реализацију пројекта Канцеларије за младе „Парламентарно“, чији је циљ јачање активног учешћа младих у локалној заједници.

Уговор је у име града потписао заменик градоначелнице Рајко Радосављевић, а средства ће бити усмерена на едукацију, информисање и повезивање младих који су ангажовани у ученичким, средњошколским и високошколским парламентима.

Кроз пројекат је планирано унапређење сарадње младих са Саветом за младе и Канцеларијом за младе, као и стварање простора за размену идеја, искустава и иницијатива које доприносе активнијем учешћу младих у доношењу одлука.

Реализацијом пројекта „Парламентарно“ Ужице наставља да улаже у оснаживање младих и развој механизама који подстичу њихово укључивање у друштвени живот и рад локалне заједнице.